Навчання та підвищення кваліфікації фахівців фтизіатричної служби

КНП ХОР “ОПТД №1” разом з Центром громадського здоров’я МОЗ України https://phc.org.ua/ провів онлайн захід, що  відбувся 27.01.2020 “Оцінка ефективності та безпеки модифікованих короткострокових схем лікування рифампіцин-резистентного туберкульозу“.

Слухачами були представники фтизіатричної служби міста Харків та Харківської області.Було презентовано протокол операційного дослідження, яке буде проведено  ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України, який реалізовує державну політику у галузі громадського здоров’я та виконує функції головної науково-дослідної і науково-методичної установи МОЗ України у галузі громадського здоров’я та протидії небезпечним, особливо небезпечним та новим інфекційним захворюванням, у тому числі ВІЛ-інфекції та ТБ. Крім того, у галузі протидії ТБ Центр виконує функції НТП.

Дослідження буде здійснюватися у 14 областях України.

Харківська область – одна з них та відібрана з огляду на організацію роботи в області з протидії туберкульозу, оснащеність бактеріологічної лабораторії сучасним обладнанням та наявності підготовлених кадрів.

Для ефективного проведення операційного дослідження з туберкульозу в області наказом ДОЗ ХОДА визначено склад регіональної дослідницької команди Харківської області:

1. Калмикова Ірина Миколаївна – регіональний координатор

2. Боровок Наталя Миколаївна – регіональний клініцист

3. Акименко Олександра Михайлівна –  регіональний адміністратор даних

Одночасно визначені відповідальні особи у протитуберкульозних закладах області щодо координації роботи у певних зонах діяльності цього Проекту.

До участі у даному дослідженні будуть запрошені всі пацієнти, які відповідають критеріям включення протягом періоду проведення дослідження.

Тривалість дослідження– 9 місяців (39 тижнів) лікування
-12 місяців спостереження після завершення дослідження

Початок: вересень 2020 , Кінець: червень 2023 Дане дослідження триватиме 33 місяці. Включення триватиме 12 місяців.Подальше спостереження за останнім включеним пацієнтом відбуватиметься впродовж наступних 12 місяців. Первинна обробка даних та аналіз займе 6 місяців після завершення лікування останнім учасником. Таким чином, загальна тривалість проекту складатиме 33 місяці.