Кабінет функціональної діагностики

Лікування протитуберкульозними препаратами часто супроводжується побічними діями. У зв’язку з чим перед призначенням хіміотерапії та під час її проведення пацієнт повинен пройти ряд функціональних досліджень таких як електрокардіограма, функція зовнішнього дихання, визначення зору та слуху. Переваги функціональних досліджень в їх безпеці, безболісності, високій інформативності, більшість не потребує попередньої підготовки, проводяться в режимі експрес-діагностики.

Кабінет функціональної діагностики розташовано на 1 поверсі головного корпуса диспансеру( вул. Ньютона 145)

Обстеження проходять пацієнти, які перебувають на амбулаторному,стаціонарному лікуванні в диспансері та пацієнти, які звернулися за консультативною допомогою.

У кабінеті виконуються:

  • електрокардіографічне обстеження ;
  • дослідження функції зовнішнього дихання;
  • оцінка гостроти зору;
  • дослідження кольоровідчуття;
  • оцінка слуха;

Кабінет функціональної діагностики оснащений сучасним діагностичним обладнанням:

  • Переносним 3-ох канальним електрокардіографом  ЮКАРД 100, що використовуються щоденно для запису ЕКГ пацієнтам, для виявлення кардіоваскулярної патології
  • електрокардіологічний комплекс «КАРДІОЛАБ» (для запису 12-канальної ЕКГ)
  • комплекс  «Спіроком» – використовується для виявлення вентиляційних порушень та проведення диференційної діагностики хвороб дихальної системи
  • офтальмоскопом Eurolight E50
  • апаратура для діагностики слуху
офтальмоскоп Eurolight E50

Мощенко Світлана Вікторівна
медична сестра вищої категорії
 
проведення тональної порогової аудіометрії

Кабінет функціональної діагностики оснащений стаціонарним і переносним обладнанням — електрокардіографами, комп’ютерними діагностичними комплексами для проведення досліджень серцево-судинної системи, функції зовнішнього дихання, таблиця Сівцева для оцінки гостроти зору, таблиці Рабкина для дослідження кольоровідчуття, аппаратура для оцінки слуху.

Сучасна комп’ютерна апаратура здійснює якісне проведення досліджень і дозволяє створити базу даних пацієнтів і оцінити динаміку результатів досліджень кожного із них. Дослідження на сучасній комп’ютерній апаратурі проводить медична сестра, що пройшла спеціалізовані курси.

Електрокардіографія (ЕКГ) — метод реєстрації електричних потенціалів серця —  для визначення ритму і провідності, виключення ішемії і інфаркту міокарда; дозволяє проводити і контролювати ефективність лікування. Один з найдоступніших, швидких і нешкідливих методів обстеження, що дозволяє іноді вже при першому дослідженні виявити серйозні, загрожуючі життю зміни серця.

Спірографія і спірометрія — дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД) — метод оцінки прохідності дихальних шляхів з визначенням швидкісних і об’ємних показників дихання. Сприяє розпізнаванню стадій та ступенів тяжкості хвороб бронхо-легеневої системи, що має значення для правильного вибору тактики і оцінки ефективності лікування. 

Для визначення гостроти зору використовуються чорно-білі таблиці, освітлені світлом не менше 100 люкс. В Україні використовують таблиці Головіна, що складені з таблиць Сівцева та кіл Ландольта (для неосвічених).Таблиця Сівцева являє собою зображення літер різного розміру, розміщені в 12 рядах.Гострота зору (візус) оцінюється у відносних величинах і в нормі дорівнює одиниці. Пониженою гострота вважається в тому випадку, якщо вона менша 0,9, збільшеною – при 1,4-2,0.

Таблиці Рабкина призначені для дослідження колірного зору і діагностика різних форм і ступенів колірної патології. Набір таблиць містить дві групи – основну (таблиці 1 – 27), призначену для диференціальної діагностики форм і ступенів розладів кольору зору, і контрольну (таблиці 28-48) – для уточнення діагнозу в спостережуваних іноді випадках аггравации, симуляції і диссимуляции. Відповіді досліджуваного заносять в спеціальну картку для реєстрації даних дослідження відчуття кольору. Співали досліджуваний прочитав таблицю правильно, ставлять плюс (+); якщо таблиця прочитана з працею, невпевнено, ставлять знак питання (?); якщо неправильно – знак мінус (-).

Аудіометрія – це дослідження функції слухового аналізатора, що дозволяє діагностувати приглухуватість, глухоту, а також деякі хвороби, що викликають ураження внутрішнього вуха. Графік, отриманий у результаті аудіометрії, називається аудіограмою.Точне дослідження проводять за допомогою аудіометра, але іноді може проводитися перевірка із застосуванням камертонів.Методика діагностики слухового сприймання може бути мовною або тональною.Мовну аудіометрію рекомендується проводити для того, щоб з’ясувати, наскільки добре пацієнт може розбирати людську мову. Тональна аудіометрія визначає поріг чутності, тобто самі тихі звуки, які здатне розрізнити вухо пацієнта. У процесі обстеження перевіряється, наскільки добре пацієнт розрізняє звуки різних частот, високих і низьких.