Пацієнтам

В межах співпраці Міністерства охорони здоров’я України та громадської організації


Національна служба здоров‘я України і Міністерство охорони здоров’я разом з Українською волонтерською службою за підтримки USAID реалізовує інформаційну кампанію для пацієнтів. Кампанія передбачає і створення анімаційних роликів про роботу програми медичних гарантій у воєнний час. Пересилаємо вам посилання на ролики, аби якомога більша кількість людей могла їх побачити і отримати корисну інформацію про Доступні ліки, інсуліни, допомогу  сімейного лікаря тощо.

https://drive.google.com/drive/folders/1WihQ3Ute2uv9i88uf1p9MrdLuYQZv9nv


Сьогодні під час воєнного стану пацієнти з туберкульозом можуть отримати лікування в будь-якому куточку країни, в який вони евакуювалися з небезпечних регіонів, а якщо будь-хто підозрює в себе симптоми туберкульозу – може отримати консультацію в найближчому протитуберкульозному закладі.

Нижче наведено телефони протитуберкульозих закладів відповідно до областей розташування, за якими можна проконсультуватися з приводу лікування туберкульозу :

https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/tuberkuloz/dlya-pacientiv-z-tuberkulozom


В цей складний воєнний час в Україні вживають усіх заходів для безперервного лікування людей з туберкульозом. Нагадаємо, що в подоланні цього захворювання вкрай важливим є саме регулярний прийом медикаментів.Усі фтизіопульмонологічні медичні центри України надають необхідну допомогу своїм пацієнтам, всі ці заклади продовжують роботу. Як і раніше, пацієнти отримують протитуберкульозні препарати безоплатно. https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/tuberkuloz/


Просимо пацієнтів з туберкульозом, які виїхали до Польщі або планують переїзд, звертатися в цій країні за медичною допомогою. Лікування туберкульозу тут безоплатне. 

Додаткові питання пацієнти можуть адресувати за наступними контактами:  

Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України

Яна Терлеєва email: i.terleieva@phc.org.ua моб: +38 (050) 402-80-01

Міжнародна організація “Лікарі без кордонів” 

Катерина, моб.: +48 880 819 826 email: kateryna.szapowal@gmail.com

 Телеграм-канал “Туберкульоз виліковний” https://t.me/PHC_TB

 Сервіс HelpNow 

Для отримання допомоги достатньо відправити запит на один із контактів:

Просимо всіх пацієнтів берегти себе і намагатися максимально чітко дотримуватись рекомендацій своїх лікарів.

https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/tuberkuloz/dlya-pacientiv-z-tuberkulozom/dlya-pacientiv-yaki-pid-chas-viyni-viikhali-za-kordon


Міністерство юстиції України презентує новий проєкт
«Безоплатна правова допомога»https://www.legalaid.gov.ua/

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
З ПИТАНЬ ВІЛ/СНІД ТА ТУБЕРКУЛЬОЗУhttp://helpme.com.ua/ua/tub/info/default.html

Лікування вірусного гепатиту С у пацієнтів з туберкульозом

В Харківській області проводяться заходи щодо виконання заходів Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року, затвердженої Кабінетом Міністрів України від 27.11.2019р.

Гепатит С — це захворювання, спричинене вірусом, який може передаватися через кров від однієї людини до іншої. Чинники ризику – переливання крові, хірургічні втручання, отримання медичної допомоги, де є контакт із кров’ю. Хвороба, в основному, вражає печінку. Інфікована вірусом печінка з часом може руйнуватися, у результаті чого розвивається фіброз печінки. Це захворювання може розвинутися у цироз та рак печінки.

В Україні діє державна програма лікування вірусного гепатиту С (ВГС). Щороку держава виділяє кошти на лікування пацієнтів із цим діагнозом. Отже, є можливість отримати безкоштовне лікування від держави. За державні кошти для лікування ВГС закупляють Рибавірин, Ламівудин, Тенофовір, Софосбувір та пегельовані інтерферони. Майже 90% пацієнтів, які отримують лікування, повністю одужує. Лікування із використанням сучасних противірусних препаратів прямої дії зазвичай легко переноситься та не призводить до серйозних побічних реакцій.

Для осіб із ко-інфекцією ТБ/ВГС лікування ВГС призначають після проведення лікування активної форми ТБ через підвищений ризик виникнення гепатотоксичності.

Пацієнтам з туберкульозом лікування ВГС може проводитись на амбулаторному етапі після припинення бактеріовиділення та за умови відсутності у схемі лікування рифампіцину.

Для отримання лікування ВГС пацієнту слід звернутись до гепатологічного кабінету КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня» з наступними документами:

  1. Копія паспорта з пропискою;
  2. Копія ІНПП;
  3. Виписка з амбулаторної картки, де зазначено діагноз, лікування, яке зараз отримує пацієнт, консультативний висновок інфекціоніста;
  4. Результат рентгенографії;
  5. Результат аналізу крові на вірусний гепатит В ‑ HBsAg (якісний);
  6. Результат ПЛР на ВГС (якісний + генотип);
  7. Печінкові проби (Алт, білірубін)
  8. Ниркові проби (Сечовина, креатинин);
  9. Протеїнограмма (Білкові фракції);
  10. Соноеластографія.

Пацієнтам КНП ХОР «Обласний протитуберкульозний диспансер №1» тестування швидкими тестами щодо наявності ВГС проводиться безоплатно в рамках пакету медичних послуг. Під час лікування у закладі пацієнти з туберкульозом можуть отримати консультації інших спеціалістів та потрібні обстеження чи аналізи за Програмою медичних гарантій.

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ

Лікування пацієнтів з туберкульозом в умовах КНП ХОР “Обласний протитуберкульозний диспансер №1”, м. Харків

Лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо останній не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров’я, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров’ю населення. Також, лікар не несе відповідальності за здоров’я хворого в разі відмови останнього від медичних приписів або порушення пацієнтом встановленого для нього режиму.


Люди з туберкульозом отримали можливість повідомляти про бар’єри на шляху до одужання, а ми – підіймати проблеми, з якими зіштовхуються пацієнти, на національному рівні.

Минулого року нам вдалося адаптувати в Україні мобільний додаток OneImpact, що допомагає швидко реагувати на проблеми порушення прав пацієнтів з туберкульозом під час лікування, вирішувати питання доступу до препаратів, боротися із дискримінацією та стигмою.

https://tbpeopleukraine.com/

https://stoptbpartnershiponeimpact.org/

Друзі, ми створили окремий телеграм-канал для тих, кого торкнулась тема туберкульозу?. Ми хочемо зробити свою комунікацію з вами зручною, людяною та з дотриманням принципів конфіденційності?.

t.me/PHC_TB

Це маленьке безпечне середовище, де можна отримувати актуальну і корисну інформацію про боротьбу з туберкульозом в Україні, відповіді на питання, які турбують пацієнтів, поради ↙️↙️↙️

Альянс запустив безкоштовні онлайн консультації з питань здоров’я

Тепер консультації експертів, щодо питань здоров’я та психологічних проблем, можна отримати онлайн, до того ж безкоштовно. Кожний охочий може пройти реєстрацію та записатися на прийом у будь-який зручний час. Для підтримки користувачів та допомоги у режимі реального часу створено онлайн чат. При виникненні будь яких питань, звертайтесь в онлайн чат до наших адміністраторів.

Сайт Help24.org.ua розроблявся Альянсом громадського здоров’я, як ресурс корисної інформації для пацієнтів з ключових груп, які отримують послуги пов’язані з ВІЛ інфекцією. Головною перлиною сайту – є рейтинг медичних закладів та лікарів, завдяки якому пацієнти можуть зважено приймати рішення, до якого закладу або лікаря звернутися.

До зустрічі на сайті www.help24.org.ua


«Гарячі» лінії та офіційні сайти органів державної влади України

Державний органТелефон
Урядова телефонна «гаряча лінія» 0-800-507-309
Контакт-центр Пенсійного фонду України0-800-503-753
«Гаряча телефонна лінія» Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності0-800-50-18-92
«Телефон довіри» Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України0-800-50-13-83
Інформаційно-довідкова телефонна система державної служби зайнятості0-800-50-50-60
«Гаряча лінія» Генеральної прокуратури України щодо порушення прав фізичних осіб- підприємців та господарюючих суб’єктів0-800-507-001
«Гаряча лінія» СБУ щодо особливо-небезпечних злочинів проти держави0-800-501-482
Пряма телефонна лінія національного агентства з питань державної служби (якщо вам відомі випадки корупції серед державних службовців)(044) 256-00-31

«Гаряча лінія»  МОЗ України 0 800 505 201 https://moz.gov.ua/zvernennja-dlja-gromadjan

Контакт-центр МОЗ з питань COVID-19 0800 602 019