Лікарям

Показання до госпіталізації пацієнтів із захворюванням на ТБ

  1. Ускладнені форми ТБ, що потребують стаціонарного лікування:
    -легенева кровотеча;
    -кровохаркання;
    -спонтанний пневмоторакс;
    -емпієма плеври;
    -інші ускладнення легеневого та/або позалегеневого ТБ, що потребують інтенсивного надання медичної допомоги та (або) постійного цілодобового медичного спостереження.
  2. Тяжкий клінічний стан хворого, зокрема:
    -лихоманка, що супроводжується підйомами температури вище 38ᴼС,
    -дихальна недостатність ІІ-ІІІ ступенів;
    -серцева недостатність ІІІ-ІV функціональних класів;
    -різке зниження ваги – кахексія (показник індексу маси тіла нижчий за 16).
  3. Стан, пов’язаний із супутнім захворюванням, що виникло/загострилося на тлі ТБ, становить загрозу для життя та/або здоров’я пацієнта і не підлягає лікуванню в амбулаторних умовах.
  4. Виражені побічні реакції на протитуберкульозні препарати, усунення яких неможливо в амбулаторних умовах, до моменту їх ліквідації. Тяжкі побічні реакції на лікування – до стабілізації стану.
  5. Хірургічне лікування при неефективності консервативного лікування, строк госпіталізації не може перевищувати потребу в післяопераційному догляді.
  6. Легеневий ТБ з позитивним результатом дослідження мазка мокротиння методом бактеріоскопії, за неможливості забезпечити ефективне та безпечне лікування в амбулаторних умовах – на перші 2-3 тижні з моменту призначення ефективної схеми лікування, що підтверджується даними гТМЧ/фТМЧ МБТ.
  7. Примусова госпіталізація хворих на заразні форми ТБ за рішенням суду відповідно до статті 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» як виняток у разі, якщо використані/вичерпані інші підходи для забезпечення безперервного лікування хворого.