Події закладу
Команда БО TBpeopleUkraine продовжує активно співпрацювати з регіональними партнерами і протитуберкульозними медичними закладами по всій країні. Представник наших партнерів у Харківській області Сергій Отреп’єв розповів про взаємодію і стан функціонування ТБ-служби у регіоні, де тривають бойові дії.
Як змінилася ваша робота у зв’язку з війною в Україні?
Із перших днів було дуже важко через те, що лікарі не знали, як працювати і чи є взагалі в них робота. Зараз, як ви розумієте, у Харкові неспокійно – обстріли відбуваються щодня. Багато лікарень вже не працюють.
Наразі ми співпрацюємо з двома закладами: Обласна протитуберкульозна лікарня № 3 по вул. Пирогова та Обласний протитуберкульозний диспансер № 1 по вул. Ньютона. Ще є амбулаторія при 7-й протитуберкульозній лікарні, але поки вона закрита.
Що викликає наразі найбільші проблеми у роботі протитуберкульозної служби регіону?
Що ж стосується цих двох закладів, з якими ми співпрацюємо, є значні проблеми. По-перше, бракує лікарів. Багато лікарів ще 24-го лютого виїхали хто куди. Але з перших днів головні лікарі та директори медичних закладів були на роботі, ми з ними на зв’язку і допомагаємо як можемо. У лікарні наразі знаходиться близько 30-ти людей з туберкульозом, а в диспансері – близько 70 пацієнтів.
Тож дуже не вистачає лікарів, медичного персоналу. Але директори цих закладів роблять усе, що від них залежить. Зараз у диспансері відновила свою роботу лабораторія, яка майже місяць не працювала. Честь і хвала директорці цього закладу, яка знайшла персонал.
Наступна проблема полягає у тому, що багато пацієнтів у лікарнях вже не мають домівки, їм немає куди повертатися. Або неможливо дістатися, або просто будинки зруйновані. Тому такі люди просто залишаються, поки є змога, в лікарні.
Також наявна проблема з харчуванням. Їжі не вистачає. Контракти на постачання залишаються, але не в тому обсязі, у якому мали б бути. А докупити в магазині чи розраховувати пацієнтам на допомогу від родичів не має змоги.
Дякуючи організації, диспансер отримав матеріальну допомогу на закупівлю хліба, а також вдалося замовити гуманітарну допомогу не тільки для пацієнтів, але й медичних працівників. Ми змогли її сюди доставити і розділили між цих двома лікарнями. Чому допомога і медикам? Бо багато хто не може дістатись домівок, або залишається на додаткові чергування.
Є велика проблема з центрами громад Харківської області, тому що деякі з них знаходяться під окупацією. У нас є з ними зв’язок у телефонному режимі, але надати якусь допомогу, відправити медпрепарати чи гуманітарні конвої зараз немає змоги – вони заблоковані.
https://www.facebook.com/TBpeopleUkraine/photos/a.196388900988658/987563898537817/
На урядову “гарячу лінію” поступило звернення мешканки Харківської області, в якому вона виразила подяку медичним працівникам КНП ХОР “Обласний протитуберкульозний диспансер №1″” за чуйність та відданість своїм професійним обов’язкам.
16 лютого 2022 року здійснено візит фахівців КНП ХОР “Обласний протитуберкульозний диспансер №1″ до КНП Харківської районної ради «Центр первинної медичної допомоги №5 Харківського району» ( ЦМПД №5 Харківського району с. Липці).
У рамках візиту забезпечено надання організаційно – методичної допомоги з питань протидії туберкульозу фахівцям ЦМПД, проведено консультації фахівцями з фтизіатрії, дитячої фтизіатрії, ортопедії та травматології.
Здійснено також, забір мокротиння у пацієнтів, які мали продуктивний кашель та грудні скарги, для проведення дослідження на виявлення збудника туберкульозу у бактеріологічній лабораторії ІІІ рівня молекулярно – генетичним методом.